"Fischer 10" - Ünnepi koncert

A koncert fellépői


Némethy Attila - zongoraművész

Zenei indíttatását a családjától kapta: édesanyja Dohnányi Ernő és Bartók Béla tanítványa volt. Kisgyermekként a XIII. Kerületi Zeneiskolában Komjáthy Aladárné növendéke volt. Tizenkét évesen nyert felvételt a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola rendkívüli tehetségek osztályába, ahol tanárai Hernádi Lajos és Kadosa Pál voltak.
1986 óta tanít zongorát a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán, ma a Zeneakadémia mestertanára.
Több mesterkurzust tartott itthon és külföldön, és zsűrizett zenei versenyeken, többek között az MTVA "Virtuózok" tehetségkutató műsorában. Zongoraművészként koncertezett Európa szinte valamennyi országában, fellépett Kanadában, Kínában és Japánban is, neves zenekarokkal és művészekkel.
Állandó munkatársa a Bartók Rádiónak, ahol számos műsor vezetője, zenei szerkesztője.

Balog József - zongoraművész

1979-ben született Budapesten. Zenészcsaládból származik, négy évesen kezdett zongorázni. A XIII. Kerületi Zeneiskolában hat éven át László Éva tanította, a Konzervatóriumban Schweitzer Katalin növendéke volt.
A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen tanárai Krause Annamária majd Jandó Jenő voltak. Számos hazai és nemzetközi verseny nyertese, ezek közül kiemelkedik a Chopin Zongoraverseny I. díja (1999), a Liszt-Bartók Nemzetközi Zongoraverseny I. díja (2000), az Alekszander Tansman Nemzetközi Zenei Verseny Nagydíja és Különdíja (2002).
2005-ben Fischer Annie ösztöndíjat, 2018-ban Liszt-díjat, 2019-ben Lajtha díjat, 2022-ben Artisjus díjat kapott. 18 CD felvétele közül a "Hungaricum" Liszt Hanglemez Nagydíjat kapott 2005-ben.
Híres koncerttermek fellépője, nemzetközi mesterkurzusok előadója, jelentős fesztiválok meghívott vendége. A fiatal zongorista generáció egyik legtehetségesebb tagja.

Dénes András - harsona

2003-ban született Budapesten. 2011-től hat éven át volt a Fischer Annie Zeneiskola növendéke, Domány István tanár úrnál először tenorkürtön majd harsonázni tanult. 2021-ben végzett a Bartók Béla Zeneművészeti Szakgimnáziumban, Szabó Sándor osztályában. Jelenleg a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem mesterszakos hallgatója.
Számos hazai és nemzetközi verseny díjazottja, 2020-ban elnyerte a Cziffra György Ifjú Tehetség Díjat.
Állandó tagja a Szeged Trombone Ensemble-nak és a Budapest Orchestra Project bigband-nek. Közreműködött a MÁV Szimfonikus Zenekar, a Nemzeti Filharmonikus Zenekar, a Concerto Budapest, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar, a Győri Szimfonikus Zenekar és a Zeneakadémia Szimfonikus Zenekarának koncertjein.
2024-ben próbajátékot nyert a Magyar Állami Operaház zenekarába.

Tichiti Naim - hegedű

2001. január 10-én született Budapesten. Hatévesen kezdte meg hangszeres tanulmányait a Budapesti Fischer Annie Zeneiskolában, Jankó Katalin növendékeként. Számos országos és nemzetközi versenyen ért el kiemelkedő eredményt. 2016-ban felvételt nyert a Bécsi Zene- és Előadóművészeti Egyetem előkészítő évfolyamára, Prof. Lieke Te Winkel osztályába.
Szólistaként 2018-ban debütált a Franz Schmidt Kamarazenekarral a "Musik im Recht" eseményen, amelyet a bécsi Igazságügyi Palotában tartottak. 2023-ban vonósnégyesével, a Minz Quartettel fellépett az osztrák kancellár beiktatási ceremóniáján, az Osztrák Parlamentben. Tanulmányai során lehetősége volt számos neves művésszel együtt dolgozni, kurzusaikon részt venni. 2020 óta a Bécsi Zene- és Előadóművészeti Egyetem hallgatója, jelenleg negyedéves
Prof. Haffner Eszter osztályában.

Káldi Noémi - fuvola

"2013-ban 9 évesen kezdtem a zenei tanulmányaimat, a Fischer Annie Zeneiskolában, ahol az első tanárom Takács-Horváth Erzsébet volt, majd később átkerültem Tóth Judit tanárnőhöz, akinek a segítségével felvételt nyertem a Szent István Király Zeneművészeti Szakgimnáziumba fuvola szakra. Ottani tanáraim Götzné Vass Mária és Biró Zsófia. Mostani tanulmányaimat a Szegedi Tudományegyetem Bartók Béla Zeneművészeti Kar első éves hallgatójaként folytatom. A Fischer Annie-ba mindig örömmel jövök, akár koncertet hallgatni, akár fellépni.
Mindig jó érzéssel tölt el, ha a zenesuliban lehetek, mert visszahozza a régi szép emlékeket, amiket a zeneiskola falai között éltem meg."

Kovács Dominik - kürt

2010-ben kezdte el zenei tanulmányait Pestújhelyen, a Hubay Jenő Zeneiskolában. 2014-ben került a Fischer Annie Zeneiskolába, ahol Bada Márta volt a tanára. Ez idő alatt több versenyen is indult, ahol kétszer első díjat nyert, az Országos Kürtversenyen különdíjat kapott.
2018-ban felvételt nyert a Weiner Leó Katolikus Zeneművészeti Szakgimnáziumba, Gáspár Tamás kürtművész osztályába, majd két év után a Bartók Béla Zeneművészeti Szakgimnáziumban folytatta tanulmányait  Farkas Ferenc kürtművésznél.
2022-ben felvételt nyert a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karára, ahol Dr. Kovalcsik András Liszt díjas kürtművész keze alá került.
Számos zenekarban játszott, 2022 nyarán a Crescendo Nemzetközi Tábor zenekarában, majd Debrecenben az YMSA Ifjúsági Világzenekarában, aminek Vásáry Tamás volt az állandó karmestere.
2023 őszén a Pécsi Pannon Filharmonikusok próbajátékán döntős lett, 2024 februárjában pedig próbajátékot nyert a Miskolci Szimfonikus Zenekarba, első kürt pozícióba. Még ebben az évben második helyezett lett a Egyetemi Országos Versenyen Debrecenben, ahol kimagasló teljesítményéért az egyetemi rektor különdíját is elnyerte.